filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
KFF
1989
https://www.krakowfilmfestival.pl/
Krakowski Festiwal Filmowy
Złoty Lajkonik
Grand Prix w konkursie ogólnopolskim
wygrane
Chłopski los - tryptyk filmowy
(1988)
Zygmunt Skonieczny
Srebrny Lajkonik
Nagroda specjalna
wygrane
Defilada
(1989)
Andrzej Fidyk
Idź
(1989)
Grzegorz Królikiewicz
Nasz wiek dwudziesty
(1988)
Jadwiga Zajiček
Pomarańczowa Alternatywa
(1988)
Mirosław Dembiński
Wolność nogi
(1988)
Piotr Dumała
Nagroda profesjonalna
Najlepszy reżyser
wygrane
Daj mi to
(1988)
Andrzej Titkow
Najlepszy montaż
wygrane
Defilada
(1989)
Jolanta Kreczmańska
Dokument przedstawia uroczystość 40. rocznicy założenia Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.
Najlepsze zdjęcia wykorzystane w filmie
wygrane
Życie jest takie jakie jest
(1989)
Stanisław Niedbalski
Najlepszy debiut
wygrane
Lewiatan
(1988)
Marek Fałat
Najlepszy dźwięk
wygrane
Porządek musi być
(1988)
Marek Wilczyński
Nagroda Specjalna w konkursie ogólnopolskim
Jury Samodzielnego Koła Piśmiennictwa Filmowego SFP – Złota Taśma za najlepszy dokument sezonu 1988/89
wygrane
Górnicy '88
(1989)
Andrzej Piekutowski
Dokument ukazuje letnią falę protestów górniczych, która nasiliła w 1988 roku na terenie całego kraju, co było skutkiem fatalnych zarobków i organizacji pracy.
Złoty Smok
Grand Prix w konkursie międzynarodowym
wygrane
Corvus cornix
(1989)
Zhanna Romanova
Srebrny Smok
Nagroda Główna II
wygrane
Valcha syuita
(1988)
Donyo Donev
Nagroda Główna III
wygrane
Gerush
(1989)
Avi Mograbi
Nagroda Główna IV
wygrane
Zhivotat e pred nas
(1988)
Youlia Kantcheva
Brązowy Smok
Nagroda profesjonalna za muzykę
wygrane
Palesa
(1989)
Elaine Proctor
Nagroda Specjalna w konkursie międzynarodowym
Nagroda FIPRESCI (Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych)
wygrane
Úděl
(1988)
Jaroslava Havettová
Wyróżnieni w roku 1989
Defilada
(
2/2
)
Idź
(
1/1
)
Daj mi to
(
1/1
)
Wolność nogi
(
1/1
)
Chłopski los - tryptyk filmowy
(
1/1
)
Życie jest takie jakie jest
(
1/1
)
Lewiatan
(
1/1
)
Gerush
(
1/1
)
Úděl
(
1/1
)
Pomarańczowa Alternatywa
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.