PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=229072}
6,3 2 768
ocen
6,3 10 1 2768
6,0 6
ocen krytyków
Nightwatching
powrót do forum filmu Nightwatching

"Nightwatching" był filmem wielce oczekiwanym przez fanów Greenawaya, ale po jego pojawieniu się trudno cokolwiek o nim powiedzieć. Jedno właściwie można rzec: Wszelkie cechy mistrza zostały zachowane. Jego nowy obraz przepełniony jest kolorystyką i ujęciami wyjętymi rodem z malowanych na płótnach dzieł.Poraz kolejny zyskuje, czysto teatralny charakter.Gra aktorów jest dobra, strona plastyczna niezwykła, ale trudno powstrzyamać widza przed odwróceniem uwagi, nie jest to coś co się ogląda z zapartym tchem, zwłaszcza jeżeli trwa ponad 2 h.Momentami można nawet doznać wrażenia, jakoby kadry w tym filmie były całkowicie puste, tak piękne , a jednocześnie klaustrofobiczne(podobnie jak w przypadku "Ksiąg Prospera").Niby wszystko funkcjonuję świetnie, lecz pojawiają się pewne zgrzyty.Mimo wszystko wart to zobaczyć, jak dla mnie przewyższa chociażby "Duchy Goi" Formana, ale do "Dziewczyny z perłą" nie sięga.

ocenił(a) film na 10
Edward_Nozycoreki

"...ale do "Dziewczyny z perłą" nie sięga."

Ciekawe, ja miałam dokładnie odwrotne wrażenia. Greenaway w sposób głęboki przedstawił ważne tematy, zwłaszcza kobiety, a "Dziewczyna z perłą" to straszna szmira z cieniutkim scenariuszem.

ocenił(a) film na 4
Edward_Nozycoreki

Przegadany . Drewniana gra Martin Freeman . Scena przy łożu konającej Sakii . Drewniana , przegadana . Jego płacz, jakby miał problemy z wypróżnieniem . Ładne, malarskie , niektóre kadry są niewątpliwym plusem filmu . Reszta jest taka sobie . Męczące są dialogi na tym filmie . Nie wiem , czy to aktorzy nie potrafią ich należycie zagrać , czy są tak beznadziejne same w sobie .
Dziewczyna z perłą dużo lepsza .

ocenił(a) film na 7
Edward_Nozycoreki

To najgorszy film Greenawaya, jaki widziałem - okrutnie mnie znudził. Nie podobała mi się też kolorystyka - ciemna i szarobura. Obrazy Rembrandta sprawiają wrażenie cieplejszych. I niezbyt nadążałem za fabułą, bo próbowałem się skupić na czytaniu napisów. W ten sposób przegapiłem też intrygę, która zupełnie utopiła się w dialogach.
7/10

użytkownik usunięty
zombiecamel

nie nadążałeś za fabuła bo czytałeś napisy?

serio?!
i napisałeś o tym i myślisz że ktoś weźmie twoją ocenę sobie do serca?

ocenił(a) film na 6

Mnie tam bardziej zaintrygowała boskość Greenway'a. Jeśli "najgorszy film Greenawaya, jaki widział" dostaje "7/10", twórca musi być genialny :p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones